Menu główne
Aktualności RSS

Aktualności

 • Dożynki tuż tuż

  Zapraszamy na Dożynki Gminne, które odbędą się 15 sierpnia br. w parku podworskim w Gnojniku. Uroczystość rozpocznie się mszą polowa, po której nastąpi m.in. tradycyjne ośpiewanie wieńców dożynkowych. Imprezę zwieńczy wspólna zabawa taneczna.

  Saturday, 8 October 2022r. czytaj więcej Kultura
 • Moja społeczność wobec uchodźców – konkurs na wspomnienia, dzienniki i pamiętniki

  Jeśli mieszkasz na wsi albo w miejscowości do dwudziestu tysięcy mieszkańców, a obecność uchodźców wpłynęła na Twoje życie, to jest konkurs dla Ciebie. Organizatorem konkursu jest Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Państwowej Akademii Nauk.

  Thursday, 21 July 2022r. czytaj więcej Kultura
 • Powitanie lata w Zawadzie Uszewskiej

  W dniu 25 czerwca br. Świetlica Wiejska w Zawadzie Uszewskiej wraz ze Stowarzyszeniem „Wieś Naszych Marzeń” zorganizowały pierwszy dzień wakacji. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

  Tuesday, 28 June 2022r. czytaj więcej Kultura
 • Zwycięski debiut w Kazimierzu Dolnym

  I miejsce (w kategorii zespołów) wyśpiewała Męska Grupa Śpiewacza „USZWIANIE” z Uszwi podczas 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się w dniach 23-26 czerwca w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

  Monday, 27 June 2022r. czytaj więcej Kultura
 • Zapraszamy na Święto Gminy Gnojnik - 2 lipca br.

  Wójt Gminy oraz Dyrektor Centrum Kultury zapraszają na Święto Gminy Gnojnik. W programie m.in. występy artystyczne, zabawa taneczna, atrakcje dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne. Gwiazdą wieczoru będzie Orkiestra Baczków.

  Thursday, 23 June 2022r. czytaj więcej Kultura
 • #ŚląskWspólnaSprawa

  Biuro Programu „Niepodległa” i Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego zapraszają do korzystania z wystawy #ŚląskWspólnaSprawa, która jest częścią obchodów 100. rocznicy przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski.

  Thursday, 23 June 2022r. czytaj więcej Kultura